Pompy tłoczkowe

Pompy tłoczkowe to trwałe i solidne źródło zasilania układów hydraulicznych. W pompach tłoczkowych charakteryzują się możliwością generowania większej ilości energii ciśnienia niż pompy zębate.

W ich istocie, "Pompy Tłoczkowe" działają na zasadzie tłoków o ruchu posuwisto-zwrotnym, które generują różnice ciśnień, przemieszczając płyny. Te pompy składają się z cylindra z jednym lub kilkoma tłokami, które są napędzane wałem korbowym lub innymi środkami mechanicznej energii. Podczas ruchu tłoka do tyłu i do przodu, płyn jest zasysany do cylindra podczas suwu ssącego, a następnie wypływa podczas suwu tłoczącego, generując ciśnienie hydrauliczne.

Mechanizm ten umożliwia precyzyjną kontrolę przepływu płynów, co pozwala na obsługę zadań wymagających wysokiego ciśnienia. Główne komponenty tych pomp obejmują cylinder, tłok, zawór ssący, zawór tłoczący oraz otwory wlotowe i wylotowe.

Zalety Pomp Tłoczkowych

Zalteami pomp tłoczkowych są:

  • Wysoka wydajność: Te pompy są zaprojektowane w celu zapewnienia wysokiej efektywności, minimalizując straty energii i maksymalizując wydajność.
  • Wysoka wytrzymałość na Ciśnienie: "Pompy Tłoczkowe" radzą sobie z zadaniami wymagającymi wysokiego ciśnienia, co sprawia, że są odpowiednie do zastosowań wymagających dużej siły naporu.
  • Precyzyjna kontrola: Pozwalają na precyzyjną kontrolę przepływu płynów, umożliwiając dokładne pozycjonowanie i ruch.

Ponadto konstrukcja pomp tłoczkowych pozwala na długotrwałą stabilną prace z dużą równomiernością i wysoką sprawnością. W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo pompy proste jednostrumieniowe serii, pompy proste dwustrumieniowe, pompy skośne jedno i dwustrumieniowe. Wykorzystywane w żurawiach hydraulicznych, hakowcach, wywrotach, przyczepach, wciągarkach.